V pátek 28. 5. 2010 se koná Noc kostelů. Otevřeno bude více než 400 kostelů a modliteben v celé ČR.
Foto zdroj: www.nockostelu.cz

Organizátoři zvou širokou veřejnost na koncerty klasické i moderní hudby, komentované prohlídky kostelů, programy pro děti, filmy, pantomická a divadlení vystoupení a mnoho dalších zajímavých akcí. Všechny akce jsou zdarma.
V otevřených kostelech a modlitebnách budou zdarma k dispozici brožury (poutnické pasy) nebo mapy s programem. Brožury v elektronické podobě jsou k dispozici zde. Aktualizovaný program Noci kostelů 2010 (včetně informací o akcích v kostelech a modlitebnách, které byly přihlášeny až po termínu pro vytištění brožur) naleznete na www.nockostelu.cz. Na této internetové adrese naleznete také další informace o Noci kostelů 2010. Mapu všech otevřených kostelů v ČR nalezenete zde. Pozvání na Noc kostelů 2010 je možné zaslat i prostřednictví elektronické pohlednice.
Začátek Noci kostelů bude oznámen vyzváněním kostelů před 18 hodinou.
Záštitu nad Nocí kostelů 2010 v ČR převzali i předseda České biskupské konference Mons. Dominik Duka, předseda Ekumenické rady církví v ČR Mgr. Joel Ruml a také mnoho hejtmanů, primátorů a starostů.
Ve stejný den se bude Noc kostelů 2010 konat i v Rakousku. Zapojí se do ní 730 kostelů. Jen ve Vídni se do této akce zapojí téměr 180 kostelů všech křesťanských církví.
Zdroj: www.nockostelu.cz a www.cirkev.cz