Ve středu 27. 10. 2010 od 16.00 do 17.00 hodin pořádá Tiskové středisko České biskupské konference další ze svých online rozhovorů. Tentokrát bude na otázky odpovídat Ing. Karel Štícha, ekonom pražské arcidiecéze a předseda expertní komise církví pro majetkové narovnání mezi státem a církvemi.

Hovořit bude o příčinách současného vztahu mezi státem a církvemi a jeho základních charakteristikách, možnostech nového uspořádání a cestě, jak k němu dospět. Ing. Karel Štícha (*1952) vystudoval Stavební fakultu ČVUT. Pracoval jako projektant a statik mostních konstrukcí, programátor a analytik technických a ekonomických úloh. Od roku 1994 je zaměstnán na Arcibiskupství pražském jako vedoucí Správy majetku, od roku 2002 navíc ve funkci ekonoma Arcidiecéze. Je členem ekonomické rady arcidiecéze pražské. V roce 2007 byl za ČBK nominován do expertní komise církví pro jednání se státem o majetkovém narovnání a následně byl ustanoven předsedou této komise.
Rozhovor najdete na adrese tisk.cirkev.cz/online-rozhovor. Otázky je možné zasílat do 27.10. 12.00 (použijte formulář na stránce: http://tisk.cirkev.cz/online-rozhovor). Více informací naleznete zde:
http://tisk.cirkev.cz/z-domova/zada-pro-sebe-cirkev-privilegia 
Sandra Zálabová, Ekumenická rada církví v ČR