Plzeň, 10.dubna 2011:
Během letošních Velikonočních svátků bude opět plzeňská ekumena pořádat u Vědecké knihovny v Plzni (U Branky) veřejné čtení Bible.

Čtení zahájí biskup Radkovský ve 12 hodin na Velký pátek 22.4. a potrvá až do 22 hodin téhož dne. 
Číst se letos bude z překladu Slovo na cestu, které v letošním roce vychází v novém vydání a bude možné si jej i na místě zakoupit, stejně jako i jiná vydání Bible. Připravena bude také expozice různých výtisků Bible, včetně textů jazyků originálu hebrejsky a řecky. 
Účast na čtení přislíbila řada známých osobností, jako např. současný primátor Mgr. Martin Baxa a bývalí primátoři Prof. MUDr. Zdeněk Mraček a Ing. Jiří Šneberger. Seznam veřejně známých osobností včetně času jejich čtení naleznete v příloze a je průběžně aktualizován. 
V 18 hodin se do čtení zapojí také cizojazyčné menšiny žijící v Plzni a Bible bude předčítána střídavě v cizím jazyce a v češtině. Uslyšíte tak čtení například ve vietnamštině, mongolštině, řečtině, hebřejštině, ale i v dalších známých i méně známých jazycích. 
Do čtení se může zapojit každý, kdo přijde k Brance na Velký pátek 22.4. mezi 12 a 22 hodinou. Přihlásit předem se můžete na http://3pe.cz/cteni_Bible.
 
Kontakt:
Ing. Radomír Škaloud, lasport@volny.cz, 608 703 331
Mgr. Filip Jandovský, filip_jandovsky@hotmail.com, 774 647 550


Soubory ke stažení:

tiskova zprava - ctení bible 2011.pdf
Seznam ucastniku VCB 2011.pdf