„MOMENT Čas a jeho naplnění“ je název letošního setkání (nejen) evangelické mládeže, který proběhne ve dnech 27. 9. - 30. 9. 2012 v Šumperku.
Čím naplňujeme svůj čas? Jaké jsou naše životní priority? Jak nás proměňuje to, čím trávíme čas? Jak najít smysl života? Jak se naučit umění žít? Co přináší jednotlivé etapy lidského života? Jak člověk duchovně zraje? Umíme odpočívat a proč je to důležité? říká k tématu sjezdu jeho hlavní organizátorka Mgr. Marie J. Medková, vedoucí oddělení pro práci s mládeží v Ústřední církevní kanceláři Českobratrské církve evangelické.
Na programu sjezdu je divadlo, hudba: Krásné nové stroje, koncert vážné hudby Konzervatoře Olomouc, Rescue, další mladé kapely, dílny: např. Číst? Bibli?? nebo relaxační dílna a duchovní rámec. Nechybí ani sportování, výtvarné a hudební dílny a také společné posezení v čajovně či u nealkoholických bublin v PUB.
V rámci Sjezdu mládeže proběhnou společné nedělní bohoslužby, které spoluvytvářejí přítomní faráři a samotní účastníci. Všechny programy jsou otevřeny pro veřejnost, která je zvána. Více informací a fotky z minulých ročníků najdete na http://sjezd-mladeze.evangnet.cz.
Na financování celé akce se pravidelně podílí Českobratrská církev evangelická a Ministerstvo kultury ČR. Dalšími letošními sponzory jsou Olomoucký kraj, město Šumperk, T-Mobile a Music City. Partnery jsou SEM ČR, ČCE Šumperk, Evangelisch-Lutherische Landeskirche Sachsen, Evangelisch-Lutherische Kirche in Bayern, Bratrstvo, Evangnet o.s., E-církev.cz.