Ve čtvrtek 7. září 2017 se bude konat Exegetický maraton

V roce 2017 si připomínáme významnou událost - 70. výročí svěcení žen v Církvi československé husitské a tak se maratonský organizační tým rozhodl připravit přednáškový program, který se bude tomuto tématu věnovat. 

Pořádáme již 5. ročník Exegetického maratonu v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí - a tak bychom rádi představili novou koncepci tohoto projektu. Od exegeze se posouváme více k praktickým otázkám křesťanství, ale i přes to tento název používáme i letos. Naše pozvání přijali tentokrát i zahraniční hosté. Bude se dokonce hrát divadlo! V průběhu večera bude připraveno drobné občerstvení.


Program:
18:30 - Ivana Noble "Obrazy kněžství v Bibli” (CZ)
19:00 - Sally Theakston "Ordinace žen v anglikánské církvi” (UK)
19:40 - Elza Kuyk "Úloha žen ve veřejném prostoru” (NL)
20:20 - Kateřina Bauer "Duchovní matěřství” (CZ)

21:00 - Divadlo: "Od Madlenky k Madle. O dobrých rukách ve zlé době. Nesoudíme zlo, poukazujeme na dobro ve zlé době.” Divadlo fyzické - předmětové - výtvarné - stínoherecké i poetické.

Inscenace Od Madlenky k Madle, inspirovaná skutečností a také literární předlohou, zpracovává období od roku 1919 do jara 1945. Připomíná vypjaté období českých, evroských a světových dějin skrze obrazy, hru a hravost, metafory. Dějovou linku pak tvoří příběh miminka (holčičky), její rodiny, sousedů i cizích lidí různého náboženského vyznání, jejich dobré ruce ji na cestě válkou doprovázely. (Délka představení 55 minut.) Představení vzniklo v rámci rezidenčního programu Nové sítě v Městském divadle Varnsdorf a za finanční podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR.
Autorkou je Hana Strejčková. Na scéně Vendula Burger a Hana Strejčková. Konzultace o historii Jana Pálková. Supervize Anna Polívková. Ke zvuku a hudbě Hearn Gadbois, L’non (Jiří Maleňák).
Níže v příloze najdete plakátky s programem. Prosíme sdílejte naši pozvánku v okruhu svých blízkých a přátel. Na facebooku najdete letošní maraton ZDE.
Těšíme se na setkání s Vámi!
za organizační tým Exegetického maratonu,
Martina V. Kopecká

Přílohy: