12. ročník Modlitby za domov bude mít téma Odkud přicházíš a kam jdeš?

Při příležitosti 100. výročí založení Československé republiky se bude v neděli 28. října 2018 od 15:00 hodin konat v Praze dvanáctý ročník kulturně - duchovního festivalu pro celou rodinu Modlitba za domov. Místem konání Modlitby za domov bude kostel Farního sboru Českobratrské církve evangelické 
v Praze na Vinohradech
  (Kurunní 60, Praha 2).

 

Letošní ročník Modlitby za domov bude mít téma Odkud přicházíš a kam jdeš? Podtitulem je výrok Ježíše Krista: „Já jsem ta cesta, pravda i život“ (Jan 14, 6). Hudebními hosty budou Pavel Šporcl (housle), Jana Šrejma Kačírková (soprán), Petr Šporcl (violoncello), Jaromír Klepáč (klavír). Do programu se také zapojí zástupci církví a další zajímaví hosté. Toto ekumenické setkání lidí dobré vůle budou moderovat Martina Kociánová a Bronislav Matulík. Modlitbu za domov bude v přímém přenosu vysílat Česká televize.

 

V rámci Modlitby za domov vyhlásila Ekumenická rada církví v ČR také výtvarnou soutěžní přehlídku pro děti a mládež na téma “100 let naší republiky“. Vybrané oceněné obrázky budou tradičně prezentovány v přímém televizním přenosu a autoři oceněných obrázků získají vstupenky do iQLANDIE a iQPARKU a filmy pro děti a mládež od spolku Maranatha.  Zásilku s výtvarnými pracemi je třeba zaslalt nejpozději do pondělí 15. října 2018 na adresu Ekumenická rada církví v ČR, Donská 370/5, Praha 101 00 Praha 10.

 

Ekumenická rada církví také vyzývá místní sbory a farnosti k připojení se k modlitbám za náš domov v rámci bohoslužeb v neděli 28. října.

 

Srdečně vás zveme k účasti na Modlitbě za domov i ke sledování přímého televizního přenosu. Vstup na akci je zdarma.Vstup do kostela bude umožněn pouze do 14.45 hod.

 

Modlitbu za domov organizuje Ekumenická rada církví v ČR ve spolupráci s církvemi, s podporou Ministerstva kultury a ve spolupráci s dalšími partnery. Další informace k Modlitbě za domov i výtvarné soutěži naleznete na internetové stránce www.modlitbazadomov.cz.

  

Aleš Čejka¨

 

 

 

  www.facebook.com/modlitbazadomov

 

 facebooková událost koncert v komponovaném pořadu - Modlitbě za domov 2018 - hlavní hudební host Pavel Šporcl

 

 

Organizuje Ekumenická rada církví v ČR ve spolupráci s církvemi a dalšími partnery. Hlavní mediální partner je Česká televize.

 

Přejít na hlavní stránku Modlitby za domov