Církevní komunikace v digitální sféře

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference Vás srdečně zvou k účasti na 23. studijním dni ERC na téma Církevní komunikace v digitální sféře, který se bude konat ve čtvrtek 12. listopadu 2020 jod 9:00 do 15:30 jako online videokonference přes program ZOOM

  

HOSTÉ a TÉMATA:

Tomáš Matouš Živný téma Jak připravit virtuální setkání v církvi? 

Tomáš Matouš Živný, fárář Církevního sboru sboru Evangelické církve augsburského vyznání v Plzni, představí možností, jak pořádat virtuální setkání v církevním prostředí – bohoslužby, skupinky, setkání mládeže a církevní orgánů, apod.

 

Martin Švéda - téma Bezpečnostní standard pro videokonference

Martin Švéda, právní specialista ve společnosti Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, představí z pohledu právníka dokument Bezpečnostní standard pro videokonference. Cílem tohoto dokumentu je uvést základní požadavky na zajištění kybernetické bezpečnosti implementace a provozu videokonferencí. Tento dokument je vytvořen jako standard, který je pro jakoukoliv organizaci dobrovolně aplikovatelný. Dokument vznikl za spolupráce Národní agentury pro komunikační a informační technologie, zástupců zpravodajských služeb, zástupců soukromého sektoru a dalších. 

  

Ivo Mareš - téma Jak zvládnout krizovou komunikaci

Nenechat se zahnat do úzkých a minimalizovat mediální škody? Krizová komunikace má být připravená, rychlá a efektivní. Ivo Mareš se jí profesně věnuje dlouhé roky. Z pozice šéfa globálních komunikačních a poradenských agentur radil světovým společnostem. Dlouhodobě působí v Diakonii ČCE.

 

Lucie Endlicherová  - téma Jak připravit rozhovor a podcast

Jak vést rozhovor? Jaké otázky volit a na co se připravit předem? Se zkušenostmi z rozhlasového éteru, které lze zúročit nejen při přípravě podcastů, nás seznámí redaktorka a moderátorka Rádia 7 (TWR) Lucie Endlicherová.

 

Josef Šlerka - téma Fake news, způsoby manipulace v médiích a co s tím?

Josef Šlerka, výkonný ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky,  se ve svém příspěvku bude zabývat fake news, dezinformacemi , manipulací médií v rozhodování a také tím, jak na to vše reagovat. Podrobnosti budou ještě doplněny.

 

Sdílení dobré praxe z mediální práce v církvích, sborech a farnostech. 

Chcete se podělit o něco z toho, co se Vám v mediální práci v církvi podařilo? Pokud ano, v tomto bloku budete mít prostor. pro výměnu zkušeností. Svou zušenost můžete doprovodit prezntací, fotkami, videem, audio nahrávkou nebo predstavením vaší činnosti na sociálních sociálních sítích. Připravujeme podronosti.

 

PROGRAM:

9.00–15.30     

Podrobný program bude doplněn.

 

PŘIHLÁŠKY:

Přihlašovat se na 23. studijní den ERC můžete do 5. 11. 2020 ZDE.

 

Pro další informace sledujte:

 facebokovou událost 23. studijního dne ERC

webové stránky www.ekumenickarada.cz/23sd

 

 

Přílohy: