Ve dnech 5. - 6. listopadu 2010 se bude konat ve sboru Českobratrské církve evangelické v Praze 4 Nuslích synod českých církví Leuenberského společenství (Společenství evangelických církví v Evropě GEKE).

Pořadatelskou církví je tentokrát ČCE a hlavním tématem synodu bude Výchova k pevným vztahům. Přednášku k tématu pronese vedoucí katedry pastorace Evangelikálního teologického semináře v Praze Pavel Raus, hostem ze zahraničí bude superintendent metodistické církve v Rakousku a člen rady GEKE Lothar Pöll. Jednání synodu je veřejné, takže Vás při této ekumenické příležitosti zveme k účasti. Zejména pak upozorňujeme a zveme na bohoslužbu s večeří Páně, která se bude konat v rámci synodu v pátek 5. listopadu od 20:00 hodin v kostele sboru Českobratrské církve evangelické v Praze - Nuslích, Žateckých 11, kázat bude Lothar Pöll.
V České republice patří do Leuenberského společenství tyto církve: Českobratrská církev evangelická, Církev československá husitská, Slezská církev evangelická a.v., Evangelická církev metodistická a Církev bratrská. Naše církve se ke společným leuenberským synodům, které jinde v Evropě zatím nemají obdobu, scházejí v dvouletých intervalech od r. 2000. Každá církev je zastoupena stejným počtem delegátů (2 laici, 2 duchovní). Účelem synodů je vytvořit platformu vzájemné porady o důležitých věcech, o krocích, které jednotlivé církve zamýšlejí učinit nebo již učinily.
Program jednání je v příloze.
Prosíme, abyste na toto setkání pamatovali ve Vašich přímluvných modlitbách.


Soubory ke stažení:

Program.doc