Nevšední podívanou zažijí o letošním Velkém pátku chodci na pražské pěší zóně. 
Foto: z loňského happeningu
6. dubna v pravé poledne vyrazí od supermarketu na Náměstí Republiky průvod, kteří formou pouličního happeningu ztvární biblický pašijový příběh. Novodobá křížová cesta povede s několika zastaveními po pěší zóně na Můstek a dále na Jungmannovo náměstí, kde happening kolem 13 hod. vyvrcholí scénou ukřižování. 


V loňském roce, kdy se Ukřižování v Praze konalo poprvé, akce získala pozornost nejen stovek kolemjdoucích, ale i zpravodajství ČT a dalších celostátních médií. Letošní happening připravili absolventi alternativního a loutkového herectví DAMU Jakub Gottwald, Jiří Jelínek a Pavel Rychta, bubeník Jan Čep, street artista Jakub Janda a herečky Kristýna Hejlková a Tereza Nádvorníková.Na pašijový happening plynule naváže veřejné čtení nejstaršího biblického evangelia podle Marka, které proběhne mezi 13. a 15. hodinou na Jungmannově náměstí.Akce se koná v rámci Celonárodního čtení Bible, které proběhne letos již počtvrté v desítkách měst a obcí po celé ČR. Cílem je připomenout si smysl velikonočních svátků a upozornit na Bibli jako naše společné kulturní a duchovní dědictví. Čtení Bible probíhá na ulicích, náměstích a dalších veřejných místech, zapojit se může každý. Akci pořádá Nadační fond Bible21 ve spolupráci s řadou církví, místních knihoven a neziskových organizací.Záštitu nad Celonárodním čtením Bible převzal pražský primátor Bohuslav Svoboda, předseda Ekumenické rady církví Joel Ruml a biskup František Václav Lobkowicz, v minulých ročnících také např. premiér ČR Jan Fischer a ministr kultury Jiří Besser.


Kontakt Ukřižování v Praze: Mgr. Kristýna Hejlková (723 338 034)Kontakt Celonárodní čtení Bible: Lukáš Hradil (608 972 908)Oficiální stránky: www.ctenibible.czFotogalerie z minulých ročníků: http://picasaweb.google.com/CCBible21