Letošní Modlitba za domov, která nese motto "Pravda vítězí", se nově uskuteční v Roudnici nad Labem, přímo v centru města na Husově náměstí a v jeho okolí.

Připraven je program pro různé věkové skupiny, naučně-sportovní stezka Cestou pravdy pro děti a jejich rodiče, duchovní poutní cesta po kostelech a kaplích města (a pro zdatné poutníky i na nedaleký Říp), tržiště možností, kde bude možnost nákupu výrobků chráněných dílen nebo regionálních produktů, a také hudební a divadelní program na venkovním pódiu a v Kulturním domě Říp.Těšit se můžete např. na písničkáře Jana Buriana, Sváťovo dividlo, hudební těleso Acant či hru 3 tučňáci a potopa světa. V odpoledních hodinách, od 15h, začne tradiční komponovaný pořad přenášený živě Českou televizí z roudnického evangelického kostela, který svým hudebním vystoupením zpestří Třeboňští pištci a Robert Křesťan s kapelou Druhá tráva. Pořad moderují Martina Kociánová a Dušan Hejbal. Roudnickou část Modlitby za domov 2012 zakončí podvečerní přednáška Doc. Petra Charváta "Archeologie a Bible" v Městské knihovně. Více se o celé akci dozvíte na webových stránkách www.modlitbazadomov.cz a na Facebooku, případně na telefonu: 271 742 850.
Modlitba za domov 2012 se koná za podpory města Roudnice nad Labem, pod záštitou ministryně kultury ČR Aleny Hanákové, ústecké hejtmanky Jany Vaňhové a starosty města Roudnice nad Labem Vladimíra Urbana.
Zveme vás k účasti na Modlitbě za domov, v neděli 28. října 2012 od 10 hodin do 19 hodin v Roudnici nad Labem a těšíme se na vás!
Za koordinační tým, Mgr. Sandra Silná, generální sekretářka ERC v ČR