Ekumenická bohoslužba za krajinu

Dne 6. června 2015 se bude na levém břehu Vltavy, na zahradě na Sedleckých skalách konat ekumenická bohoslužba za krajinu. Začátek bohoslužby je v 15 hodin. Ekumenická bohoslužba za krajinu Vás se bude konat již po osmé. Srdečně Vás na ni zvou Ekologická sekce České křesťanské akademie ve spolupráci s OS Nad Drahaňským údolím, OS na ochranu památek v Dolních Chabrech z.s., Spolkem pro Ďáblice, městskou částí Praha Suchdol a občany Suchdola a Sedlce, Čimic a Dolních Chaber.

Při pouti na bohoslužbu bude krajinou provázet Radka Horčíková, vedoucí zookroužku Orlosupi

– odchod v 10 hodin od kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech, prohlídka kostela možná již od 9 hodin 

– na kratší trasu sraz ve 14 hodin u Sedleckého přívozu v Roztocké ulici

Při bohoslužbě v 15 hodin kázáním poslouží Sandra Silná – farářka Církve, československé husitské a generální sekretářka a tisková mluvčí Ekumenické rady církví. Účast dále přislíbili ordinovaný presbyter Českobratrské církve evangelické Jiří Nečas, kněz Římskokatolické církve pater Krzysztof T. Łabędź, duchovní Starokatolické církve Marek Bendy Růžička, kazatel Církve bratrské Pavel Plchot, kněží Obce křesťanů Milan M. Horák a Stanislava Veselková a farářka Církve československé husitské Renata Wesleyová.

Po bohoslužbě (cca 15.45) uvede ředitel Ekumenické akademie Jiří Silný besedu na téma Česká krajina a Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP).

Bohoslužba se koná letos v rámci Dnů víry. Jako obvykle na zahradě na Sedleckých skalách (GPS 50°08‘22.1“N 14°23‘32.4“E) nedaleko žlutě značené cesty ze Suchdola do Roztok. Místo je dosažitelné ze zastávek MHD v Praze-Suchdole (147 Budovec, 107 a 147 Kamýcká, 160 K Drsnici), od železniční zastávky Praha-Sedlec nebo od přívozu v Praze-Sedlci (odtud po poměrně prudkém výstupu).

 

Více na www.drahan.chabry.cz

 

Příloha: Leták s informacemi