Ekumenická bohoslužba v Týdnu modliteb za jednotu křesťanů

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference Vás srdečně zvou k účasti na Ekumenické bohoslužbě v Týdnu modliteb za jednotu křesťanů 2026, která se bude konat 19. ledna od 18.00 ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické Střešovice,  Náměstí před Bateriemi 950/22, Praha 6 - Střešovice -  mapa zde.

 

Bohoslužbu bude živě přenášet Rádio Proglas. a sledovat ji můžete i přes internet zde https://m.proglas.cz  (vhodné i pro mobilní zařízení). Kompletní přehled jak přijímat vysílání Radio Proglas je  zde.

 

Bohoslužbě budou předsedat arcibiskup olomoucký Mons. Josef Nuzík a 1. místopředseda ERC Broislav Matulík. Kázání pronese Barsegh Pilavchyan, duchovní pastýř a delegát Arménské církve v České republice, archimandrita. 

 

Letošní texty Týdne modliteb za jednotu křesťanů vznikly na půdě Arménské apoštolské církve a ve spolupráci s bratry a sestrami z dalších místních církví, katolické a evangelických.

 

Informace ke Sbírce v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů jsou zde. Více infromací najdete v níže přiložené  pozvánce.

 

Pozvánky ke stažení v různých formátech jsou zde

 

 

 

Modlitebního průvodce a další informace k Týdnu modliteb za jednotu křesťanů najdete zde www.ekumenickarada.cz/tmzjk