V pátek 29. července 2011 proběhne od 17.00 hodin v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha ekumenická bohoslužba za oběti útoků v Oslu a na ostrově Utoya. Bohoslužby se zúčastní například pražský arcibiskup Dominik Duka, předseda Ekumenické rady církví v ČR Joel Ruml nebo zástupkyně norského velvyslance v ČR paní Tijana B. Nilsen a členové diplomatického sboru.
Cílem bohoslužby s podtitulem "Nedej se přemoci zlem, ale přemáhej zlo dobrem" je vyjádřit sounáležitost se všemi, kdo byli útoky v Norsku zasaženi, a vyjádřit uznání norskému národu za zvládání dopadů události a postoj k ní. Organizátoři chtějí spolu s příchozími hledat posilu k vytrvání v dobrém i tváří v tvář zlu mezi námi.
Na bohoslužbu je zvána široká veřejnost. Od 16.00 bude možné v katedrále zapálit svíčku a položit květiny za oběti masakru. Obřad bude v přímém přenosu přenášet také Česká televize na programu ČT24 a Český rozhlas 2 - Praha.
Bohoslužbu pořádají společným úsilím Arcibiskupství pražské, Ekumenická rada církví v ČR a Psychosociální intervenční tým ČR (PIT).
V pátek 22. července 2011 spáchal norský občan Anders Behring Breivik pumový atentát v Oslu a následně začal střílet do mladých lidí na ostrově Utöya. Jeho vraždění si vyžádalo téměř osm desítek mrtvých a mnoho zraněných.
Za organizační tým - Sandra Silná (ERC), Karel Šimr (PIT), Vojtěch Mátl (ŘKC)