Aktuality

Tichý hlas pro Svatou zemi

zpráva Externí | 01.06.12
X. ročník festivalu v Libčicích nad Vltavou v neděli 10. 6. 2012.
Již po desáté v neděli odpoledne 10. 6. 2012 ožijí Libčice nad Vltavou festivalovým děním.
Na jubilejním desátém ročníku se sejdou křesťané a Židé, aby společně dali najevo, byť tichým hlasem, svou touhu po pokoji a míru ve Svaté zemi.
Tradičně festival zahájí ekumenická bohoslužba ve 14:00 v katolickém kostele, kterou povedou zástupci katolické i evangelické církve a židovských obcí. V 15:15 se rozběhne hudební program na zahradě při katolickém kostele a od 16:00 i v kostele evangelickém. V panelové diskusi na téma Proč miluji Izrael na farní zahradě během odpoledne se budeme moci setkat například s rabínem Shumi Berkowitzem (hnutí Masorti), Dr. Leo Pavlátem (ředitel Židovského muzea), sr. Veronikou Barátovou (katolická Komunita blahoslavenství), Mgr. Danielem Hermanem (ředitel ústavu pro studium totalitních režimů). Na festivalu bude znít hudba od tradiční židovské až po folkovou. Uslyšíme například skupinu Ester, Dášu Voňkovou Andrtovou, Karla Diepolda, Slávka Klecandra, skupinu Klec a Geshem a řadu dalších. Můžeme se tedy těšit nejen na spoustu zajímavé muziky, ale i na mnohá setkání se zajímavými lidmi z církve i z židovských obcí. Můžeme se těšit i na osobní setkání spousty obyčejných lidí, jímž leží na srdci osud země, která je skutečně svatou pro mnohé, která je i jednou z kolébek naší civilizace.
Srdečně zveme všechny lidi dobré vůle.
Bližší informace naleznete na www.peplum.cz nebo na Facebooku Tichý Hlas pro Svatou zemi http://www.facebook.com/events/241783619263725/
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Města Libčice nad Vltavou.

Soubory ke stažení:

Tichy hlas 2012 - plakat.pdf