(Praha, Brno, Plzeň, Letovice) Světový den obětí dopravních nehod o třetí listopadové neděli bude patřit vzpomínkovým setkáním.
K Praze, Plzni a Letovicím se letos nově připojí v Brně připomínkou prázdninové nehody českého autobusu v Chorvatsku.
Vzpomenout na ty, kteří se z cest nevrátili, a také poděkovat těm,  kdo pomáhají, ať jde o pomoc občanskou nebo profesionální to  jsou hlavní cíle řetězce pietních aktů, bohoslužeb a veřejných rozprav, kterým se lidé a organizace v České republice připojují ke Světovému dni obětí dopravních nehod. Ten letos připadá na neděli 18. listopadu 2012.
  
V Praze se uskuteční vzpomínkové setkání se členy, klienty, sympatizanty a spolupracovníky Českého sdružení obětí dopravních nehod jako již v předešlých letech u  Památníku obětí dopravních nehod u 0. km dálnice D1 v Praze 4 na Chodově (za parkovištěm čerpací stanice Agip pod pěší lávkou přes dálnici z ulice Kloknerova). Pietní akt k uctění památky obětí dopravních nehod začne v 11 hodin.
Odpoledne přesně v 15 hodin symbolicky propojí Čechy a Moravu ekumenické bohoslužby na třech místech republiky: v kapli Smíření na dálnici D5 u Plzně (odpočívadlo na obchvatu Plzně poblíž Šlovic u 83. km ve směru na Prahu), v kostele sv. Prokopa v Letovicích a v chrámu Jana Amose Komenského v Brně (Červený kostel na Komenského nám.). Na bohoslužby naváží veřejná setkání s lidmi, kteří mají s nehodami osobní zkušenost.
     
Na přípravě akce se podílí České sdružení obětí dopravních nehod, Psychosociální intervenční tým ČR, Charita ČR a Diakonie ČCE ve spolupráci s duchovními křesťanských církví. Světová zdravotnická organizace vyhlašuje Světový den obětí dopravních nehod vždy třetí neděli v listopadu. Podle informací Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR v loňském roce na českých silnicích zemřelo 701 lidí. 
Stanislav Vondruška, místopředseda Českého sdružení obětí dopravních nehod (mluvčí pražské akce) mobil 604 166 173
Karel Šimr, farář Českobratrské církve evangelické v Chrástu a koordinátor Psychosociálního intervenčního týmu ČR (mluvčí plzeňské akce) mobil 739 244 774
Marek Zikmund, farář Českobratrské církve evangelické v Boskovicích (mluvčí letovické akce) - mobil 605 303 670
Alexandra Hauserová, farářka Českobratrské církve evangelické v Brně (mluvčí brněnské akce) 737 517 413