K solidaritě s pronásledovanými křesťany vyzývá brněnská ekumenická inciativa

Zpěvačka Marta Kubišová, biskup Václav Malý nebo univerzitní profesor Jan Sokol vyjádřili veřejnou podporu neformální ekumenické iniciativě, která vznikla v Brně, aby upozorňovala na perzekuci křesťanů i jiných náboženských a etnických menšin zejména na Blízkém východě, ale i jinde ve světě. Členové skupiny „Svoboda pro křesťany“ pořádají 6. listopadu na Moravském náměstí v Brně tematický koncert, zvou také k podepsání výzvy českým i světovým politikům: www.petice24.com/svoboda_pro_krestany

 

Brněnští křesťané z katolické, evangelické a husitské církve chystají na 6. listopadu od 15 do 19 hodin setkání na Moravské náměstí v Brně, součástí akce bude ekumenická modlitba i kulturní program. Na akci vystoupí zpěvačka Hana Ulrychová a skupiny DNA – Dej nám akord, Ti Druzí a Brno Gospel Choir. Pořadatelé se také snaží zajistit přítomnost Syřanů žijících v České republice, kteří by o okolnostech ve své vlasti mohli vyprávět, účast na akci přislíbili i členové brněnské muslimské obce.

 

Iniciátoři kampaně chtějí tímto způsobem upozornit na bezpráví, jež v části Sýrie a Iráku páchá takzvaná organizace Islámský stát, která v oblasti jednostranně vyhlásila chalífát a své oponenty pod pohrůžkou smrti a mučení nutí ke konverzi k islámu, placení vysokých poplatků nebo útěku ze země. Ve své výzvě politikům, aby vyžadovali důsledné dodržování lidských práv ve světě, včetně práva na svobodnou volbu náboženského vyznání, ale brněnská Svoboda pro křesťany zmiňuje i další části světa, ve kterých k útlaku dochází. Zmíněnou výzvu je možné podepsat na adrese http://www.petice24.com/svoboda_pro_krestany.

 

Informace o konkrétních příbězích lidí pronásledovaných kvůli náboženskému přesvědčení i další informace o činnosti iniciativy Svoboda pro křesťany je možné dohledat na webovém portálu www.svobodaprokrestany.cz i na stejnojmenném facebookovém profilu.