Modlitba za domov tentokrát v rodinném duchu

Jako každý rok, připomene si i letos Ekumenická rada církví 28. říjen, den vzniku samostatného Československa, tradiční Modlitbou za domov. Vzhledem ke stávajícím preventivním opatřením proti koronavirové pandemii bude ale tento pořad, přenášený také Českou televizí, mít jiný formát, než jsme zvyklí.

Tradiční ekumenické bohoslužby s koncertem, které se účastnili zástupci jednotlivých církví, hosté v diskusi a široká veřejnost, jsme se letos museli vzdát, stejně tak jako divadla a dalšího doprovodného programu. Hudební vstupy Václava Neckáře budou v Husově sboru v Praze ve Vršovicích předtočené dopoledne před konáním bohoslužby. Bohoslužbou samotnou nás provede místní farář David Frýdl.

Abychom naplnili aktuálně platná nařízení, ale také abychom podtrhli důležitý rodinný aspekt Modlitby za domov, budou Davidu Frýdlovi při bohoslužbě asistovat výhradně členové jeho vlastní rodiny a domácnosti. To vše v přímém přenosu České televize od 15.00 na ČT 2.

Věříme, že vás Modlitba za domov naplní optimismem v tomto nelehkém čase a že se spolu s námi spojíte v modlitbě i v zamyšlení nad Komenského slovy, která dala letošnímu ročníku jeho motto: „Komukoli můžeš prospět, prospívej rád.“

 

Petr Jan Vinš

generální sekretář ERC