Modlitba za domov 2022 nabídne program pro dospělé i pro děti

Je člověk pouze součástí velkého systému, kterému podléhá? Nebo je odpovědný sám za sebe před

Bohem a je na jeho odpovědnosti, jak se stavět k systémům, které ho přesahují?

 

Foto: Kühnův dětský sbor, autor Michaela Klakůrková

 

Ekumenická rada církví Vás srdečně zve k hledání odpovědí na tyto otázky a k účasti na 16. ročníku ekumenického setkání lidí dobré vůle Modlitba za domov, které se bude konat v rámci oslav vzniku Československé republiky 28. října v Národním památníku na Vítkově v Praze 3. Tématem letošního ročníku je modlitba: „Odkud mi přijde pomoc?“ (Žalm 121,1).

 

Slavnostní bohoslužba v přímém přenosu České televize 13.00 - 14.00 hod.

Ve slavnostní síni  v rámci bohoslužby v přímém přenosu České televize od 13:00 hod. promluví vojenský kaplan Pavel Ruml, farářka a členka Československé obce legionářské Jana Šmardová, předseda Rady Církve bratrské Bc. David Novák, M.Th.a kněz Marek Orko Vácha. Bohoslužbu povedou představitelé církví a biskup Tomáš Holub a hudebně ji doprovodí Kühnův dětský sbor, Vladimír Merta a Brass Five Ústřední hudby Armády ČR s vedoucím nadporučíkem Janem Pohořavým. Svá místa zaujměte do 12:45.

 

Doprovodný program pro rodiny s dětmi v Café Vítkov 12.00 - 16.00 hod.:

Pro rodiny s dětmi se bude konat 28. října doprovodný program, v rámci kterého budou připraveny divadelní vystoupení, kreativní dílna a prohlídky Národního památníku na Vítkově. Děti a mládež zveme také k účasti na výtvarné soutěžní přehlídce, do které mohou zaslat své výtvarné práce do 15.října. Nejlepší práce budou odměněny a vystaveny 28. října ve slavnostní síni Národního památníku na Vítkově.

 

12:00 – 15:00 VÝROBA DŘEVĚNÝCH HRAČEK • VÝROBA PLACEK • VÝROBA KORÁLKOVÝCH ŠPERKŮ • divadlo a dílna JAK PEJSEK A KOČIČKA SLAVILI 28. ŘÍJEN  

 

15:00 – 16:00 DIVADLO JEDEME K VÁM - „JAK KOČKY NAŠLY DÝNI V SÍNI“ POHÁDKA PRO NEJMENŠÍ

 

Modlitbu za domov pořádá Ekumenická rada církví s podporou Ministerstva kultury a ve spolupráci s dalšími partnery. Vstup na všechny body programu je zdarma. Více informací najdete na www.modlitbazadomov.cz.

 

Aktualizováno: 27. 10. 2022 

 

  www.facebook.com/modlitbazadomov

 

Facebooková událost: https://fb.me/e/1WdRvikHr

 

Organizuje Ekumenická rada církví v ČR ve spolupráci s církvemi a dalšími partnery. Hlavní mediální partner je Česká televize.

 

Přejít na hlavní stránku Modlitby za domov