Slavnostní bohoslužba ke státnímu svátku za účasti premiéra ČR Petra Fialy

Srdečně Vás zveme na Slavnostní bohoslužbu ke státnímu svátku vzniku republiky, která se bude konat 28. 10. 2023 od 11.00 v Národním památníku na Vítkově. Bohoslužbu povede předseda Ekumenické rady církví biskup Tomáš Tyrlík, kázání pronesou pražský arcibiskup Jan Graubner, kaplanka 41. mechanizovaného praporu Žatec npor. Veronika Moravcová a kaplan Poslanecké sněmovny Parlamentu Daniel Kvasnička. Shromáždění pozdraví premiér ČR Petr Fiala.

Hudebně doprovodí bohoslužbu členové Sboru a Orchestru UK v Praze, dirigent Haig Utidjian, varhany Martin Maxmilian Kaiser. Bohoslužba bude bezprostředně navazovat na slavnostní pietní akt k tomuto svátku zde probíhající a bude ji živě přenášet Česká televize na programu ČT 2.

 

Bohoslužba se bude konat ve slavnostní síni Národního památníku na Vítkově. Vstup do slavnostní síně na bohoslužbu bude umožněn po skončení slavnostního pietního aktu v Národním památníku na Vítkově v cca 10.45 přes vchod do památníku u poklady.  Přímý přenos ČT začíná přesně v 11.00. Prosíme účastníky bohoslužby, aby zaujali svá místa do cca 10.55. Po 11.00 hod. bude třeba do slavní síně vejít tak, že ji od vstupu nejprve podejte vnitřními prostory památníku. Prosíme sledujte informace organizátorů a navigaci v památníku. Možnost parkování není zajištěna.

 

Mapka příchodu do Slavnostní síně památníku - nejlépe od zastávky autobusu U Památníku:

(Příchod od zastávky autobusu Tachovské náměstí je díky stavebním uzávěrám velmi koplikovaný, možný jen kolem Vojenského historického ústavu. Přístup od Tachovského náměstí nedoporučujeme.)

Zdroj: https://mapy.cz/s/meluloseka 

 

Přejít na hlavní stránku Modlitby za domov

  www.facebook.com/modlitbazadomov

  

Organizuje Ekumenická rada církví v ČR ve spolupráci s církvemi a dalšími partnery. Hlavní mediální partner je Česká televize.