Církve připomenou státní svátek 28. října slavnostní bohoslužbou i koncertem

V den státního svátku 28. října církve připomenou vznik samostatného československého státu slavnostní bohoslužbou v Národním památníku na Vítkově i slavnostním koncertem v Hradci Králové. Obě akce se budou konat v rámci 17. ročníku ekumenického setkání lidí dobré vůle Modlitba za domov, jejímž letošním mottem je Obroď dobro, zlom zlo.

 

Při slavnostní bohoslužbě v Národním památníku na Vítkově od 11.00 pozdraví shromáždění premiér ČR Petr Fiala. Bohoslužbu povede předseda Ekumenické rady církví biskup Tomáš Tyrlík a kázání pronesou pražský arcibiskup Jan Graubner, kaplanka 41. mechanizovaného praporu Žatec npor. Veronika Moravcová a kaplan Poslanecké sněmovny Parlamentu Daniel Kvasnička. Hudebně doprovodí bohoslužbu členové Sboru a Orchestru UK v Praze, dirigent Haig Utidjian, varhany Martin Maxmilian Kaiser. Bohoslužba bude bezprostředně navazovat na slavnostní pietní akt k tomuto svátku zde probíhající a bude ji živě přenášet Česká televize na programu ČT 2.

 

V Hradci Králové se bude konat v den státního svátku od 15.00 v husitském Sboru kněze Ambrože ekumenické setkání Modlitba za domov a slavnostní koncert kontrabasového kvarteta BUMBLEBASS.

Generální sekretář Ekumenické rady církví Petr Jan Vinš vyzval věřící po celé České republice, aby se v tento sváteční den modlili za náš domov, za všechny kteří trpí, za ty, kteří ho budují, a aby poděkovali  za svobodu a prosili za ochranu od všeho zlého.

 

Do letošní Modlitby za domov se také zapojily i děti ze 16 míst v ČR se svými výtvarnými pracemi, které je možné si prohlédnout Praze 1 v prostorách před Veselou školou do konce roku 2023 a které budou také zveřejněné na webu www.modlitbazdomov.cz.

 

Modlitbu za domov pořádá Ekumenická rada církví s podporou Ministerstva kultury a ve spolupráci s dalšími partnery. Hlavní mediálním partnerem je Česká televize.

 

Další informace k letošnímu ročníku Modlitby za domov naleznete na webové stránce  www.modlitbazadomov.cz

 

Aleš Čejka

 

  www.facebook.com/modlitbazadomov

 

https://www.facebook.com/events/861554145279464

 

Facebooková událost: https://fb.me/e/1WdRvikHr

 

Organizuje Ekumenická rada církví v ČR ve spolupráci s církvemi a dalšími partnery. Hlavní mediální partner je Česká televize.

 

Přejít na hlavní stránku Modlitby za domov