Na 800 lidí z několika zemí světa se o víkendu sjede do buddhistického centra v Těnovicích na Plzeňsku na každoroční velký přednáškový kurz, který tradičně povede Ole Nydahl z Dánska. Kurz se bude simultánně překládat z angličtiny do češtiny, řekl hlavní organizátor setkání Petr Loskot.
Letos je buddhistické setkání zaměřeno na takzvanou Velkou pečeť, což je nejvyšší buddhistické učení. Setkání se v Těnovicích konají od roku 1999. Buddhisté si zde postavili své centrum. Velké kurzy se probíhají v přírodním areálu ve velkých stanech na louce. Loni se na kurz phowy, umění vědomého umírání, sešlo 1500 lidí z celého světa. Letos organizátoři očekávají účast buddhistů z Česka, Slovenska, Německa, Polska, Rakouska, Maïarska, Dánska, Ukrajiny, Litvy, Ruska a USA. Buddhisté si nejdřív poslechnou v sobotu úvodní přednášku a pak budou pokračovat třemi sezeními denně. Setkání skončí 14. června.
Buddhismus se podle Dany Homolkové z Centra buddhismu Diamantové cesty v České republice postupně rozšiřuje. Ještě před šesti lety zde bylo devět meditačních center a skupin buddhismu Diamantové cesty, nyní jich je 45. Centra pořádají meditace, přednášky cestujících učitelů a organizují výstavy tibetského umění.
zdroj: christnet.cz