KIRCHENTAG 2023

 
 

Pozvánka a přihláška na výpravu ERC na Kirchentag 2023

7. - 11. června 2023 Norimberk

ERC v ČR | 27.02.23
Pozvánka a přihláška na výpravu ERC na Kirchentag 2023

Aktualizace 12. 4. 2023: ERC dále přijímá přihlášky na Kirchentag. Prosíme, přihlašujte se co nejdříve.  Výzva k platbě bude přihlášeným účastníkům odeslána. Datum splatnosti platby bude posunuto. Je možné, že po 12. 4. nebudeme už moci objednat ubytování nebo vstupenku nebo že bude cena za akci zvýšena. V takovém případě Vás budeme po přijetí přihlášky informovat. V případě zájmu o další informace, prosím, volejte na tel. 774 219 041.

 

Srdečně Vás zveme k účasti na výpravě Ekumenické rady církví v ČR na 39. německý evangelický Kirchentag, který se bude konat v Norimberku ve dnech 7. - 11. června 2023.

V tomoto článku naleznete pozvánku a přihlášku pro skupiny a jednotlivce na výpravu ERC na Kirchentag 2023.

 

Foto: Noční požehnání na Kirchentagu (DEKT/Kay Michalak)

 

 

Německé Kirchentagy se konají od roku 1949. Zpravidla trvají pět dnů, od středečního zahájení až po závěrečnou nedělní bohoslužbu a zahrnují množství jednotlivých akcí. Již od začátků pořádání Kirchentagu se klade důraz na spojení osobní zbožnosti a odpovědnosti. K účasti na Kirchentagu jsou zváni všichni, kteří mají chuť se tohoto svátku křesťanů účastnit. Pravidelně se na Kirchentag sjíždí víc než 100 000 lidí všech generací z celého světa.

 

Téma nadcházejícího Kirchentagu zní„Naplnil se čas“ Doufat. Konat. a vychází z Markova evangelia 1,15.

 

Kirchentag zahrnuje koncerty, přednášky, práci s Biblí, modlitby, bohoslužby, divadelní a pohybová představení, trh možností, výstavy atd. Součástí bude i stánek o pomoci církví sdružených v ERC Ukrajině a česko-německý večer s občerstvením. To vše čeká i na Vás v Norimberku od 7. do 11. června 2023. Hlavními komunikačními jazyky na Kirchentagu jsou němčina a angličtina.


Plakát ve formátu PDF naleznete ZDE.

 

 

 

 

 

Pozvánka a přihláška na výpravu ERC na Kirchentag 2023

 

Přihlásit se na výpravu ERC na Kirchentag 2023 je možné nejpozději do 25. března 2023Preferujeme přihlášení přes SKUPINOVOU PŘIHLÁŠKU nebo přes internetový přihlašovací formulář pro jednotlivce, který naleznete na KONCI této internetové stránky.


Pozvánku s informacemi a přihlášku pro jednotlivce na výpravu ERC na Kirchentag 2023 ve formátu PDF k tisku naleznete ZDE

Prosíme vás, abyste věnovali pozornost níže uvedeným informacím k přihlašování skupin, dětí a nezletilých a termínu přihlášky a platby.

  

Ubytování

Společné ubytování přes ERC: Kirchentag tentokrát nezajišťuje ubytování v rodinách. Nabízíme pouze ubytování ve školách. Karimatku, spacák a jídelní potřeby (vč. hrnečku) nutno mít s sebou!!! 

 

Další možnosti ubytování přímo přes Kirchentag, které nezajišťuje ERC: v campu (https://www.kirchentag.de/unterkunft/camping) nebo v soukromí (https://unterkunft-kirchentag.de/) nebo v hotelech/penzionech (https://www.kirchentag.de/unterkunft). Při ubytování v soukromí je potřebná komunikační znalost němčiny nebo angličtiny.

 

Doprava

Odjezd: středa 6. června 2023 dopoledne (předběžně kolem 11.00 hod.) z Prahy. Detaily ohledně dopravy budou upřesněny.

 

Návrat: Při zpáteční cestě v neděli 11. června 2023 navštívíme závěrečnou bohoslužbu Kirchentagu v Norimberku. Příjezd do Prahy bude v odpoledních hodinách (bude upřesněno).

 

Strava

Součástí ubytování jsou snídaně. V pátek Vás zveme na česko-německý večer s občerstvením. Ostatní stravu nezajišťujeme.

 

Termín přihlášek a plateb

Přihlásit se na Kirchentag přes Ekumenickou radu církví v ČR je možné nejpozději do 25. března 2023Preferujeme přihlášení přes skupinovou přihlášku nebo přes níže uvedený internetový přihlašovací formulář pro jednotlivce.

Platbu za Kirchentag uhraďte poté, co Vám bude doručeno e-mailem nebo pozemní poštou potvrzení o přijetí Vaší přihlášky a to nejpozději do 29. března 2023 na účet Ekumenické rady církví v ČR:

473 492 623 /0300 pod variabilním symbolem: RRRRMMDD, kde RRRR je rok Vašeho narození, MM je měsíc Vašeho narození a DD je den Vašeho narození. V případě skupinové přihlášky se odesílá úhrada za celou skupinu. Jako variabilní symbol se v případě skupinové platby uvádí data vedoucího skupiny ve formátu RRRRMMDD. Pokud nebude platba za Kirchentag připsána na účet Ekumenické rady církví v ČR do 29. března 2023 nebude možné se výpravy ERC na Kirchentag zúčastnit.

 

Skupinová přihláška

Skupiny dvou a více osob a osoby mladší 18 let je třeba přihlásit přes skupinovou přihlášku, kterou naleznete po kliknutí SEM.

Vyplněnou skupinovu přihlášku zašlete nejpozději do 25.  března 2023 na email: info@ekumenickarada.cz

 

Přihláška pro jednotlivce

Přes přihlášku pro jednotlivce se nemohou hlásit osoby mladší 18 let. Pro osoby mladší 18 let je třeba využít výše uvedenou skupinovou přihlášku. Osoby starší 18 let se mohou přihlašovat na Kirchentag 2023 těmito způsoby:

1. přes níže uvedený online přihlašovací formulář pro jednotlivce, který naleznete na konci této internetové stránky

2. odeslat vytištěnou a vyplněnou přihlášku pro jednotlivce, kterou najdete v dokumentu ZDEpozemní poštou na adresu:

Ekumenická rada církví v ČR

Donská 370/5

101 00 Praha 10

Případná zdravotní omezení uveďte na zvláštní list a přiložte k přihlášce.

Vyplněnou přihlášku pro jednotlivce je třeba doručit na e-mail: info@ekumenickarada.cz nebo do Ekumenické rady církví v ČR  do 25. března 2023.

 

Dotovaná cena

Cena za jednotlivce za výpravu ERC na Kirchentag 2023 závisí na počtu přihlášných a platících osob ve skupině. Přihlášené a platícící skupiny od 3 osob mají nižší cenu za jednotlivce dle níže přiložené tabulky.

počet přihlášených a platících účastníků starších na 1 přihlášce

Cena za 1 účastníka

jednotlivec nebo skupina 2 osob

2200 Kč

skupina 3 až 6 osob

2000 Kč

skupina 7 a více osob

1900 Kč

 

V případě, že se někdo ze skupiny odhlásí a skupina změní počet platících osob, bude cena za osobu  kalkulována dle skutečného počtu platících osob dle výše uvedené tabulky. Případný vniklý nedoplatek skupiny bude třeba uhradit obratem ještě před odjzedem na Kirchentag.

 

Dotovaná cena zahrnuje:

- vstupenku na Kirchentag, která zároveň slouží jako jízdenka po Norimberku během konání Kirchentagu (středa–neděle)

- ubytování, 4× snídaně a občerstvení během česko-německého večera

- společnou dopravu autobusem z Prahy do Norimberku a zpět z Norimberku do Prahy

 

Minulé výpravy ERC na Kirchentag podpořily:

 

 

Další informace 

Dovolujeme si Vás požádat, abyste se přihlašovali pouze tehdy, máte-li skutečně zájem jet. Vzhledem k velké vzdálenosti a nákladné dopravě Norimberku nebudeme schopni vracet poplatek těm, kteří se rozhodnou po 3. dubnu 2023 z různých důvodů nejet. V takovém případě bude třeba, abyste si za sebe sami sehnali náhradu, jinak poplatek propadne (bude použit na úhradu předem objednané dopravy a dalších nákladů na výpravu ERC na Kirchentag 2023). Děkujeme za pochopení! 

 

Další informace k dopravě a k výpravě na Kirchentag Vám zašleme v dostatečném předstihu před odjezdem na Kirchentag.

 

Podmínkou účasti na Kirchentagu je uzavření zdravotního pojištění. Potvrzení vezměte s sebou. Účastníci mladší 18 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu dospělých, kteří za ně zodpovídají.

 

Ekumenická rada církví v ČR nepřebírá zodpovědnost za můj zdravotní stav, za zúčastněné děti a nezletilé, ani za převážené cenné předměty. Pojištění na cestu a dobu pobytu si každý účastník hradí sám. 

 

Referentkou přípravného týmu ERC pro Kirchentag je Veronika Matějková, ERC v mezinárodním výboru Kirchentagu zastupuje Daniela Hamrová.

 

Děkujeme Vám za Váš zájem a těšíme se s Vámi na viděnou!


Za přípravný tým ERC

Petr Jan Vinš a Aleš Čejka

 

Kontakty

internet: www.ekumenickarada.cz/ktg2023 a www.kirchentag.de


 facebook: facebooková událost výpravy ERC na Kirchentag 2023

 

V případě potřeby dalších informací ohledně přihlašování na Kirchentag 2023 kontaktujte, prosím, Aleše Čejku  - tel. 774 219 041 nebo email: info@ekumenickarada.cz

Adresa organizátora:

Ekumenická rada církví v ČR

Donská 370/5

101 00 Praha 10 - Vršovice